


Laupäeval, 23.aprillil 2011 tähistatakse teaduskonverentsiga germanisti ja
tõlkija vil! Rein Sepa 90. sünniaastapäeva.
Vil! Rein Sepp (1921-1995) on eestindanud rea skandinaavia, saksa ja inglise kultuuritekste, sh eeposed "Vanem Edda", "Noorem Edda", "Nibelungide laul" ja "Beowulf". Ta on kirjutanud luuletusi ja raamatuid ning pälvis 1977. aastal Juhan Smuuli nimelise kirjanduse preemia. Vil! Rein Sepa elulugu ja palju muud tema kohta saab lugeda siit.
Tähistamine algab Tartu Ülikooli Raamatukogu 2. korrusel kell 11.00, kus avatakse Rein Sepa elu ja tööd tutvustav näitus „Rein Sepp 90“. Näituse on koostanud Anneli Sepp ja kujundanud vil! Carl-Christian Frey.
Pärast seda, kell 12 toimub korp! Sakala konvendihoones (Veski tn 69, Tartu) mälestuskonverents.
Vaheaeg
Veski tänav, kus asub ka korporatsioon Sakala, on üks rikkaliku kultuurilooga Tartu tänavatest. Kunstiakadeemia tudeng Karin Leivategija näitus „Veski tänav Tartus“ avati Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas 27. aprillil ning seda saab külastada 15. juulini.
Korp! Sakala kutsub kõiki oma meeleolukale volbriöö peole, uksed avame 30. aprilli südaööl. Tantsumuusikat mängib ansambel Untsakad ja loetud tunnid enne päikesetõusu asub plaate keerutama Onu Bella, kes hoiab peomeeleolu üleval kuni hommikuni.
14. aprillil toimus Rapla Sadolini Spordikeskuses Eesti Korporatsioonide Liidu korvpalliturniir, kus osales viis meeskonda. Kõik meeskonnad paigutati ühte alagruppi, mille kaks paremat kohtusid finaalis ja järgnevad kaks selgitasid kolmanda koha saatuse.
8. aprillil toimus iga-aastane korp! Sakala korraldatav keegliturniir.
17. märtsil toimus korp! Fraternitas Liviensise Tartu konvendis akadeemiliste organisatsioonide bridžiturniir.
Korp! Sakala Tartu konvendis toimus Eesti Vabariigi 94. aastapäevale pühendatud perekonnaõhtu.