Uudised

2013 I semester on läbi

2013-I semestri aktiivne osa on nüüdseks läbi. Korp! Sakalal oli see üks tihedamaid ning meeldejäävamaid semestreid just oma ürituste rohkuse poolelt. Kordaläinud külalisõhtud, Eesti Vabariigi 95. sünnipäeva perekonnaõhtu, volbripidustused, mida külastas taaskord uskumatu hulk linnarahvast ning ühtlasi ka korp! Sakala stipendiumifondi poolt korraldatud mälumäng gümnasistidele.

Loomulikult ei saa me ära unustada kõiki teisi tudengiorganisatsioone, kellega koos sel semestril ühisüritusi sai korraldatud. Täname korp! Amicitia neidusid, kellega sel semestril tantsukursusi läbi viisime. Suur tänu korp! Indlale, kelle hubases konvendikorteris sai väga meeldiv referaadiõhtu järelistumine korraldatud. Täname ka korp! Lembelat, kellega ühine rebasetund sai tehtud ja korp! Filiae Patriaet, kellega mitmeid erinevaid meeleolukaid üritusi sai maha peetud.

Kindlasti ei saa mainimata jätta korp! Fraternitas Esticat ja korp! Fraternitas Liviensist, kellega ühised õllelauad korraldasime. Häid mälestusi ja lugusid jätkub veel pikemaks.

Kasvame jätkuvalt suure mühinaga ning püüame hoida järjest tugevamat joont Eesti omariikluse kindlustamiseks. Vivat, crescat, floreat corporatio Sakala in aeternum!


 

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Liitu korp! Sakalaga!

Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2019

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!