Uudised

Edukas nädalalõpp spordis

Kaksikvõit dresiinirallil

6. oktoobril toimus 8. ÜS Raimla dresiiniralli. Võistlusmaaks oli 1 km ning korp! Sakala pani rallile välja kaks meeskonda. Mõlemad korp! Sakala meeskonnad näitasid tehniliselt suurepärast sõitu ning nii kuulus võit korp! Sakala II meeskonnale. Rada läbiti ajaga 2 minutit 22 sekundit ja sellega parandati tublisti senist rajarekordit. Teiseks tuli korp! Sakala I meeskond olles samuti kiiremad kui senine rajarekord. Kolmanda koha said korraldajad ise, ÜS Raimla meeskond. Naiste arvestuses oli kiireim korp! Indla naiskond.

Korp! Sakala võitis selle võistluse kolmandat korda järjest ning tõestas taas, et sport on au sees ja võistlema minnakse täie tõsidusega.

Esikoht EKL-i lasketurniiril

Lisaks dresiinirallile toimus 6. oktoobril ka korp! Franternitas Estica poolt korraldatav Eesti Korporatsioonide Liidu lasketurniir. Turniir toimus Elva tervisepuhkekeskuse 25m lasketiirus. Esimesena astus võistlustulle korp! Sakala ning kohe tehti väga hea tulemus, mida teised võistlejad ei suutnud ületada. Võistkonna liikmete märklaudadelt kokku loetud 91, 87, 86, 80 ja 77 punkti andsid lõpptulemuseks 421 punkti ja võimsa 70-punktilise eduga võistkondliku võidu. Individuaalarvestuses toodi esikoht samuti korp! Sakalasse.

Nüüdseks on korp! Sakala lasketurniiri võitnud 5 korda järjest ja kokku 9 korda.


 

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Liitu korp! Sakalaga!

Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2019

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!