Uudised

Gümnasistide mälumängu tulemused

Tolm on langenud, peod peetud, aeg ülevaateks, kuidas läks korp! Sakala stipendiumifondi mälumänguga.

Registreerunuid oli kokku 35 võistkonda Tallinnast, Tartust, Nõost, Rakverest, Loksalt, Kuressaarest, Võrust, Tapalt, Pärnust, Pärnu-Jaagupist, Tõrvast, Türilt. Internetipõhine eelvoor kestis aprilli lõpust mai alguseni nädala jagu, mil tuli võistkondadel leida ja saata vastused 30-le guugeldamise suhtes üsna immuunsele keerukale küsimusele.

Vastused saatsid 29 võistkonda.

Finaali pääsesid:

 • Reaal 130,5 +-0,5 (26,5p) Tallinna Reaalkoolist
 • RMMK (26,5p) Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumist
 • Omnipotendid (26p) Tallinna Prantsuse Lütseumist
 • Selgelt mõtlev (26p) Jaan Poska Gümnaasiumist
 • Võrreldamatud (25,5p) Rakvere Gümnaasiumist
 • HTG 12B (25p) Hugo Treffneri Gümnaasiumist
 • Kuus parimat kogunesid 9. mai hommikul Sakala Tartu konventi ning võisteldi veel kolmes 14-küsimuselises voorus. Võistkonnad said keha kinnitada ning tutvusid meie majaga keldrikorrusest päiksepaistelise lipuplatvormini välja, harides end samal ajal korp! Sakala ja teiste akadeemiliste organisatsioonide tegevuse ja ajaloo osas.

  Lõpptulemus:

 • Reaal 130,5 +-0,5 (18p) Tallinna Reaalkoolist
 • HTG 12B (16,5p) Hugo Treffneri Gümnaasiumist
 • RMMK (15,5p) Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumist (III-IV jaotuse otsustas lisaküsimus)
 • Omnipotendid (15,5p) Tallinna Prantsuse Lütseumist
 • Selgelt mõtlev (12p) Jaan Poska Gümnaasiumist
 • Võrreldamatud (10p) Rakvere Gümnaasiumist
 • Peavõit - kuuepäevane ringreis Gotlandil - läks Reaalkooli võistkonnale koosseisus Mihkel Märtens, Kerdo Kristjan Tamm, Laura Toomlaid, Kenneth Tuul. Teise koha saavutanuid premeeriti Apollo kinkekaartidega 200€ väärtuses ja kolmandat kohta 100€ väärtuses.

  Kohtumiseni sügisel, mil toimub esseekonkurss gümnasistidele ning järgmine kevad uue mälumänguga pole samuti enam kaugel.


   

  Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

  Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

  Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

  Loe edasi »

  Kogume pärandit!

  Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

  Loe edasi »

  Liitu korp! Sakalaga!

  Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.

  Loe edasi »

  Gümnasistide mälumäng 2019

  Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.

  Loe edasi »

  Gümnasistide mälumäng 2018

  Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.

  Loe edasi »

  2018 kevadsemestri külalisõhtud

  Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

  Loe edasi »

  Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
  korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!