Uudised

korp! Sakala esseekonkurss

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab välja 2013. a. abiturientidele suunatud esseekonkursi teemal "Koolivägivald - selle juured ja põhjused". Esseekonkursi tööde laekumise tähtaeg on 20. oktoober 2013.

Nõuded: esseed palume esitada eesti keeles pdf või doc formaadis ning saata aadressile sakala.esseekonkurss@gmail.com. Konkursitööle palume lisada autori ees- ja perekonnanime, vanuse, kontaktandmed (e-posti aadress ja/või kontakttelefon), juhendaja ning kooli nime. Essee pikkuseks on 9000 – 12 000 tähemärki.

Esseekonkursi 1. koha auhind on 600.- eurot, 2. ja 3. koht 300.- eurot.

Konkursi võitjad kuulutatakse välja 4. novembril 2013. Pidulik stipendiumite üleandmine toimub korp! Sakala 104. aastapäeva raames korraldatud perekonnaõhtul 8. novembril 2013.

Lisainfo:

 • ksv! Laurits Leima
 • sakala.esseekonkurss@gmail.com
 • http://www.sakala.ee/esseekonkurss
 • http://www.sakala.ee/varasemad-esseekonkursid

 •  

  Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

  Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

  Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

  Loe edasi »

  Kogume pärandit!

  Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

  Loe edasi »

  Liitu korp! Sakalaga!

  Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.

  Loe edasi »

  Gümnasistide mälumäng 2019

  Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.

  Loe edasi »

  Gümnasistide mälumäng 2018

  Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.

  Loe edasi »

  2018 kevadsemestri külalisõhtud

  Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

  Loe edasi »

  Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
  korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!