Uudised

Korp! Sakala esseekonkurss 2015

Korp! Sakala esseekonkurss 2015

Korp! Sakala Stipendiumifondil on hea meel välja kuulutada gümnasistide esseekonkurss teemal "Kas massiimmigratsioon rikastab või ohustab Euroopat?"

Nõuded: esseed palume esitada eesti keeles .doc formaadis ning saata aadressile sakala.esseekonkurss@gmail.com. Konkursitööle palume lisada:

 • autori ees- ja perekonnanime;
 • e-posti aadressi ja telefoninumbri;
 • kooli ning juhendaja nime;
 • oma klassi.
 • Essee pikkuseks peab olema 9000 – 12 000 tähemärki (koos tühikutega). Esseekonkursi tööde laekumise tähtaeg on 16. oktoober 2015.

  Esseekonkursi 1. koha auhind on 600 eurot, 2. koha auhind 400 eurot ja 3. koha auhind 200 eurot.

  Konkursi võitjad kuulutatakse välja 6. novembril 2015. Pidulik stipendiumite üleandmine toimub korp! Sakala 106. aastapäeva ballil 13. novembril Tartus.

  Korporatsioon Sakala on 14. novembril 1909. a. asutatud akadeemiline meesorganisatsioon, rajatud vastavalt tolleaegsetele Tartus levinud traditsioonidele. Oma tegevusega soovib Sakala aidata kaasa Eesti omariikluse kindlustamisele, kultuuri säilitamisele ja arendamisele ning demokraatiaideede realiseerumisele. Sellise konkursi korraldamine on ajendatud ühest korporatsioon Sakala peapõhimõttest: eneseharimine.

  Hindamisel ei peeta silmas mitte seda, kuivõrd kirjutaja seisukohad langevad ühte enamuse eeldatava arusaamaga, vaid millise nurga alt ja kui argumenteeritult suudetakse oma seisukohti kaitsta. Ühe või teise töö esiletõstmine ei tähenda korp! Sakala ega žürii nõustumist või mittenõustumist autori seisukohtade või veendumustega, vaid eelkõige esitatud essee kirjanduslikku ja argumenteerituse taset.

  Lisainfo:


   

  Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

  Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

  Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

  Loe edasi »

  Kogume pärandit!

  Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

  Loe edasi »

  Liitu korp! Sakalaga!

  Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.

  Loe edasi »

  Gümnasistide mälumäng 2019

  Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.

  Loe edasi »

  Gümnasistide mälumäng 2018

  Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.

  Loe edasi »

  2018 kevadsemestri külalisõhtud

  Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

  Loe edasi »

  Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
  korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!