Uudised

korp! Sakala võit EKL-i korvpalliturniiril

Eelmisel kevadel võitis korp! Sakala EKL-i korvpalliturniiri, mis tähendas, et sel aastal pidime seda korraldama meie. Tubli võitluse tulemusena on sama kohustus meil ka järgmisel aastal ehk teisisõnu - 2013. aasta EKL-i korvpalliturniiri võitis korp! Sakala!

Alagrupist pääsesime edasi kerge vaevaga ning poolfinaalis saadud 30-punktine võit tähendas, et oleme vaid sammu kaugusel järjekordsest võidust.

Finaalis kohtusime korp! Fraternitas Esticaga. Kuigi alguses saavutasime kohe 9-punktilise eduseisu, ei andnud vastased alla, tegid vahespurdi ning vahe oli taas vaid üks punkt.

Viimased minutid olid pingelised ja tasavägised. Suutsime hoida vastased korvideta ja võitsime lõpuks vaid kahe punktiga.

Paremusjärjestus:

  1. korp! Sakala
  2. korp! Fraternitas Estica
  3. korp! Fraternitas Tartuensis
  4. korp! Ugala
  5. korp! Rotalia
  6. korp! Vironia


 

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Liitu korp! Sakalaga!

Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2019

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!