Uudised

Korp! Sakalale jalgpalliturniirilt saagiks III koht

Korp! Sakalale jalgpalliturniirilt saagiks III koht

17. oktoobril peeti Tartus akadeemiliste organisatsioonide jalgpalliturniir 2010. Selleaastase esikolmiku moodustasid:

Turniiri käik

Hommikul kell 10 koguneti Tamme staadionile, et maha pidada järjekordne ak! orgide turniir jalgpallis. Meeskondi oli kokku kaheksa ja need jagati kahte alagruppi. korp! Sakala jaoks algas turniir üsnagi kergelt, EÜS'i võideti 8:0. Järgmine mäng osutus juba raskemaks, sest mängiti tulevase hõbemedaliomaniku korp! Fraternitas Esticaga. Tulemuseks 0:0 viik. Kolmandale alagrupimängule mindi teadmisega, et tuleb lüüa palju väravaid, sest alagrupivõitja selgitatakse väravate vahega. Suutsime korp! Ugala II/korp! Vironia ühendmeeskonda võita 3:0. Seega olime meie löönud 11 väravat ja korp! Fraternitas Estica 9. Teisest alagrupist oodati korp! Ugala võitu, kuid ÜS Raimla suutis kõiki üllatada ja võtta napi 1:0 võidu, mis tagas neile ka alagrupi esikoha. Siis olid teada ka poolfinaalpaarid: korp! Sakala vs korp! Ugala. 
Korp! Fraternitas Estica vs ÜS Raimla korp! Fraternitas Estica suutis enda mängu üsnagi kindlalt 3:0 võita. Palju tasavägisem oli kohtumine teisel platsis, kus korp! Ugala suutis üsnagi mängu alguses juhtima minna 1:0. Teise poolaja keskel sooritas meie reb! Velt aga ilusa pommlöögi tagumisse posti ja sealt põrkas pall ka väravasse, tuues seisuks 1:1. Sellise tulemusega normaalaeg ka lõppes ja võitja selgitamiseks hakati lööma penalteid. Siin näitas korp! Ugala üles ääretut pingetaluvust ja lõi enda löögid kõik sisse - 3/3. korp! Sakala suutis enda penaltitest tabada vaid ühe - 1/4, kusjuures viimase penalti ajal tegi suurepärase tõrje korp! Ugala väravavaht, kes neile ka võidu kindlustas.

Finaal

Finaalis hakkasid mängima korp! Ugala ja korp! Fraternitas Estica, kus korp! Ugala näitas enda selget paremust võites finaali 5:0 ja sellega ka kogu turniiri. Palju võitluslikum mäng toimus aga taaskord teisel väljakul, kus korp! Sakala läks ÜS Raimla vastu 2:0 juhtima, kuid teisel poolajal suutis ÜS Raimla ühe tabamuse tagasi lüüa. Mängu võitluslikkust näitas hästi mängu lõpp. Käimas olid mängu viimased sekundid ja ÜS Raimlal oli kasutada nurgalöök. Tuli kõrge pall tagaposti ja meie oma vil! Mägi ja üks ÜS Raimla pallur võitlesid palli pärast lausa nii kõvasti, et mõlemal mehel olid pead lõhki ja nad tuli toimetada traumapunkti. Õnneks midagi väga hullu ei olnud. Mehed õmmeldi kinni ja lasti koju. Mänguseis jäi seega 2:1 ja korp! Sakala võitis pronksmedalid.

Lõplik järjestus

Turniiri lõplik järjestus oli siis järgmine: I korp! Ugala, II korp! Fraternitas Estica, III korp! Sakala, IV ÜS Raimla. 

Korp! Sakala oli võitnud turniiri aastatel 2006-2009, kuid nüüd tuli rändkarikas üle anda korp! Ugala meeskonnale, kellel jääb ka au ja kohustus järgmise aasta turniir korraldada, kus üritame kindlasti karika taaskord enda valdusesse saada.

Turniiri tulemusi näed siit.

Fotogalerii


 

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Liitu korp! Sakalaga!

Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2019

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!