Uudised

Mälumäng 2014

Mälumäng 2014

Korp! Sakala Stipendiumifondil on hea meel välja kuulutada gümnasistide mälumäng. Mälumängu peaauhinnaks on ringreis Itaaliasse!

Registreerimine:
Osalemiseks palume panna kokku 4-liikmelised võistkonnad ning registreerida hiljemalt 13. aprilliks 2014 aadressil malumang@sakala.ee. Kirjas mainida ära: võistkonna nimi, osalejate nimed, õppeasutus ning võistkonna kontaktandmed (e-posti aadress ja kontakttelefon).

Esimene voor toimub Interneti teel. Esimese vooru küsimused saadetakse osalejatele 14. aprillil. Seejärel on võistkondadel aega kuni 20. aprilli südaööni saata vastused aadressile malumang@sakala.ee. Järgneva nädala jooksul selguvad edasipääsejad.

Teine voor ehk poolfinaal toimub 3. mail Tartus.

Finaal koos piduliku autasustamisega toimub 10. mail korp! Sakala konvendihoones aadressil Veski 69, Tartu.

Auhind:
Mälumängu peaauhinnaks on võitja võistkonnale juulis 9-päevane ringreis Itaaliasse.

Mälumängu korraldamine on ajendatud korporatsioon Sakala ühest peapõhimõttest – eneseharimine, et ikka laialdasemad rahvahulgad haridusest osa saaksid.

Korporatsioon Sakala on 14. novembril 1909. a asutatud akadeemiline meesorganisatsioon, rajatud vastavalt tolleaegsetele Tartus levinud traditsioonidele. Oma tegevusega soovib Sakala aidata kaasa Eesti omariikluse kindlustamisele, kultuuri säilitamisele ja arendamisele ning demokraatiaideede realiseerumisele.

Parimate soovidega
ksv! Franc Vood
s/s magister referendi
mälumängu korralduskomitee esimees
malumang@sakala.ee


 

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Liitu korp! Sakalaga!

Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2019

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!