Uudised

Mälumängu finaalis võidutses Hugo Treffneri gümnaasium

Laupäeval, 20. aprillil peeti korp! Sakala konvendis Sakala ja Miina Härma gümnaasiumi korraldatud mälumängu finaal. Poolfinaalis ülejäänud võistkondadelt eest rebinud kuus võistkonda näitasid tublit taset ka finaalis, ning kuigi ka nüüd rebisid kolm esimest kohta teistelt eest, mahtus esikolmik 4 punkti sisse. Kellelgi üks õige vastus vähem või rohkem ja järjestus oleks olnud juba teine.

Terve päev ei tegeletud siiski vaid küsimustele vastamisega. Finalistidele tutvustati korp! Sakala hoonet ja ka ajuskännerit EMOTIV.

 • Kuuenda koha sai Kadrina keskkooli võistkond Mõnusad sellid Kadrinast 11 punktiga.
 • Viienda koha sai Audentese erakool, Tallinna 21. kool ja Jüri gümnaasiumi ühisvõistkond Kidur memmeke 17 punktiga.
 • Neljanda koha said Pilvemetsakiisud Hugo Treffneri gümnaasiumist 19 punktiga.
 • Kolmanda koha saavutasid Lillede jumalaema Hugo Treffneri gümnaasiumist 26 punktiga.
 • Teise koha sai Tiim Riiwu Nõo reaalgümnaasiumist 28 punktiga.
 • Esikoha saavutas ja Ungarisse sõidab Härmas finest! Hugo Treffneri gümnaaisumist 30 punktiga.
 • Auhindadeta ei jäänud ka teised poodiumile pääsejad. Iga Tiim Riiwu liige saab minna Krisostomuse raamatupoodi, ning osta endale 80 € eest kvaliteetset kirjandust ning Lillede jumalaema liikmed teha sama 40 € eest.

  Palju õnne võitjatele ning hoidke silmad lahti, järgmine mälumäng ei ole enam kaugel!


   

  Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

  Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

  Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

  Loe edasi »

  Kogume pärandit!

  Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

  Loe edasi »

  Liitu korp! Sakalaga!

  Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.

  Loe edasi »

  Gümnasistide mälumäng 2019

  Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.

  Loe edasi »

  Gümnasistide mälumäng 2018

  Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.

  Loe edasi »

  2018 kevadsemestri külalisõhtud

  Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

  Loe edasi »

  Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
  korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!