Uudised

Patrullvõistluse "Käve üle küngastõ 2011" teine koht tuli sakalanustele

Patrullvõistluse "Käve üle küngastõ 2011" teine koht tuli sakalanusteleVõrumaa maleva korraldatud 1. oktoobril alanud kahepäevasel patrullvõistlusel "Käve üle küngastõ" saavutas sakalanustest koosnev võistkond "Kõrilõikajad" auhinnalise 2. koha. Esimese koha võitis Kõrgema Sõjakooli võistkond ja kolmandaks tuli Staabi- ja Sidepataljoni esindus. Kokku osales 8 võistkonda.

Ligi 30 kilomeetri pikkune võistlusrada kulges mööda Haanja kõrgustiku kuppelmaastikku ning kümnes kontrollpunktis tuli osalejatel lasta õhkrelvast ja vibust, näidata teadmisi relvadest, määrata kaugusi, läbida takistusrada, anda esmaabi ja transportida kannatanu ning täita sideülesanne. Üllatusülesanneteks olid võrukeelsete mõistatuste lahendamine, taimede ja seente tundmine, miini paigaldamine ja paintball. Punktide vahel tuli liikuda varjatult ning kogu trassi ulatuses tegutses vastutegevus.

Hõbemedali omanike sõnul oli neil terve võistluse vältel moraal kõrgel, tuju hea ja nägu naerul. Naljatledes lisasid nad veel, et võistlus kujunes kohati liiga lihtsaks ja et asja huvitavamaks teha, forsseeriti läbi soo, kõhust saati vees, kuigi kruusatee oli seal samas kõrval. "Üldse oli liiga vähe veetakistusi!" ütlesid võistkonna liikmed kui ühest suust.


 

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Liitu korp! Sakalaga!

Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2019

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!