Uudised

Sakalanused võitsid patrullvõistluse "Must kotkas"

Sakalanused võitsid patrullvõistluse "Must kotkas"26.-27. augustil toimunud Kaitseliidu Põlva Maleva lahingpaaride sõjalis-sportlik patrullvõistluse "Must kotkas" nr 4 võitsid korp! Sakala kaasvõitlejad ja Tartu Akadeemilist Makevkonna (AKMK) esindajad ksv! Paal ja ksv! Hartikhainen. Teiseks tulid Saaremaa esindajad ning kolmandaks Tartu ja Jõgeva maleva patrulltandem. Antud vanusgrupis (18 ja vanem) võistles kokku 15 võistkonda.

Parimad selgitati sõdurioskuste ja -teadmiste põhjal, samuti pandi proovile võistlejate üldteadmised looduse, ajaloo ja kultuuri alal. Võistlus seisnes 40-50 km pikkuse trassi jalgsi läbimises. Trassil olevates kontrollpunktides tuli täita mitmesuguseid ülesandeid, mis nõudsid tarkust, täpsust, kiirust ja osavust. Kogu raja ulatuses tuli üle kavaldada ka nn vastutegevus.

Võitjad ise lisasid, et võidu tagas kõikides punktides saadud head tulemused ehk välditi suuremaid prohmakaid. Korra "kohtuti" ka vastase üksustega.


 

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Liitu korp! Sakalaga!

Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2019

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!