Uudised

vil! Harald Riipalust ilmus raamat

vil! Harald Riipalust ilmus raamatRauno Võsaste sulest on ilmunud teos "Harald Riipalu lugu". See on jutustus Eesti ühe legendaarsema ohvitseri, paguluses ühiskondlikult aktiivse väliseestlase, isa ja abikaasa elust.

Lühiülevaade

Raamatus kirjeldatakse Harald Riipalu lapsepõlve ja teenistust Eesti Kaitseväes, seejuures täpsustatakse mitmed seni levinud ebatäpsused tema eluloos. Põgusalt puudutatakse ka kogu Riipalude perekonna lugu.

Üks osa eluloost pühendub peategelase sõjaväelase karjäärile, millest põhiosa moodustab teenistus Saksa armees. Raamatus käiakse läbi kõik Riipalu Eestis kui ka väljaspool Eesti piire peetud lahingud.

Lisaks antakse ülevaade Riipalu tegevusest välismaal ja tema rollist eestlaskonna ühendamisel Inglismaal. Esmakordselt kirjutatakse põgusalt ka Riipalu perekonnast ja järeltulijatest. Läbi tütre mälestuste saame esmakordselt pildi Riipalust kui isast ja abikaasast.

Lühivormis sisaldab raamat lisaks Harald Riipalule veel mitmete ohvitseride lugusid. Seda nii Vene kui Saksa poolelt.

Raamatus avaldatud fotomaterjali hulgas on ka esmakordselt avalikkuse ette jõudvaid fotosid.

Huvi korral saad käesoleva raamatu endale soetada siit.

Harald Riipalu ja Sakala

Harald Riipalu astus korp! Sakalasse 1932. aasta sügisel, õppides alguses õigusteadust Tartu Ülikoolis. Hiljem otsustas ta keskenduda sõjamehe elukutsele, mis talle ka palju kuulsust tõi. 1950ndatel oli vil! Harald Riipalu koos vil! Ain Merega väga oluline korp! Sakala Inglismaa koondise eestvedaja.


 

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Liitu korp! Sakalaga!

Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2019

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!