Uudised

Võrkpalliturniiri raske võit

Veebruari alguses toimus EÜS Põhjala korraldatud võrkpalliturniir, kust me alati osa võtnud oleme, kuid kunagi veel võidurõõmu maitsta pole saanud. Sel korral läks teisiti.

Mängiti olenemata tulemusest 2 geimi 15 punktini ja iga geimivõidu eest sai tabelisse punkti. Mängiti kahes alagrupis mille võitjad läksid kokku finaalis ja teise koha tulemusega pääses mängima 3.-4. koha mängu. See süsteem pani meie jaoks varakult paika, et libastuda ei tohi.

Meie alagruppi võis algusest peale pidada pisut raskemaks, sest meil oli eelmise aasta võitja ÜS Raimla ning tugev korp! Rotalia. Lisaks meile tundmatu tasemega Ugala, EÜS Põhjala II ning korp! Vironia.

Esimesed kaks mängu olid lihtsad. korp! Ugala oleks peaaegu teises geimis meie enda rabeda alguse tõttu üllatanud aga siiski panime oma selge paremuse maksma. EÜS Põhjala II vastu raskusi ei tekkinud.

Kolmandale mängule läksime peale teadmisega, et korp!! Rotalia ja Raimla on omavahel mänginud 1-1 ja nemad olevat enda arust omavahel pidanud "medalimänge". See andis tubli võitlusvaimu ja korp! Rotaliale me pikka pidupäeva ei pakkunud. Esimeses geimis saavutatud 9-0 edu käest ei antudki ja teises geimis poole pealt saadud selge eduseis tähendas meile tabelisse 2 punkti.

Päeva määravaima tähtsusega mängus kohtusime naabritega ÜS Raimlast, kes meid esimese hooga totaalselt maha olid kandnud. Mäng oli ääretult tasavägine. Mõlemas geimis oli pidevalt initsiatiiv eelkõige vastaste käes aga meie hoidsime ühe punktise vahega neist pidevalt hammastega kinni. Mõlemas geimis olime juba taga 11-13, kuid just siis pöörasime tugeva tahte toel geimid enda kasuks ning võitsime mõlemad geimid 15-13 ja tabelisse kantud 2 punkti tähendas meie jaoks, et finaalikoht oli enne alagrupi viimast mängu korp! Vironiaga juba kindel.

korp! Vironiaga mäng oli meie jaoks seoses ees ootava finaaliga teisejärguline, kuid võtsime seda siiski tõsiselt. Esimeses geimis antud 3-4 punkti oli see, millega Vironia piirduma pidi, sest heasse hoogu sattunud vil! Lehiste rünnakute ning b!vil! Liivi tugeva servi toel võideti teises geimis Vironiat 15-0.

Finaalis saime vastasseks tugeva EÜS Põhjala I võistkonna. Pikk, pea 2 tundi kestnud paus eelneva mängu ja finaali vahel oli meestel lihased kangeks teinud ning lühemat pausi pidanud EÜS Põhjala vastu olime esimese geimi alguses pisut raskustes. Olime tipphetkel taga kuni 3 punktiga. Paar otsustavat punkti suutsid 9-11 kaotusseisult pöörata esimese geimi meie 15-12 võiduks. Teise geimi alguseks olime saanud taas soojaks, kindluse kätesse ning vastasele rohkem võimalust ei antudki. 15-4 geimivõit tähendas esimest kohta kogu turniiril.

"Meie tahtsime seda kõige rohkem," selgitasid mängijad, kuidas üle pikkade aastate võrkpalliturniiri võit lõpuks ometi kätte saadi.

Praegu on korp! Sakala käes akadeemiliste organisatsioonide meistritiitlid kõigis levinumates pallimängudes - võrkpallis, korvpallis ja jalgpallis.

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Liitu korp! Sakalaga!

Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.