Sõprusorganisatsioonid

Hämäläis-Osakunta

Hämäläis-Osakunta (eesti k. Häme-osakond) asutati Helsingi Ülikooli juures aastal 1653. Kui alguses võeti vastu ainult Hämenmaalt pärit tudengeid, siis tänapäeval on Osakonna liikmeskond avatud kõikidele Helsingi Ülikooli üliõpilastele. Organisatsiooni värvideks on punane ja valge, vapiloomaks on ilves.
 
Häme-osakond on Helsingi suurim tudengiorganisatsioon oma liikmeskonna arvult, organisatsioonil on liikmeid umbes 1200. Häme-osakond toimib erinevalt kui Eesti korporatsioonid - liikmeskond on tunduvalt suurem ja vähem omavahel seotud, rohkem seotust liikmete vahel leidub erialastes- või huviklubides, näiteks tegutseb seal nii juuraklubi, loodusklubi kui ka veiniklubi. Korp! Sakalal on eelkõige tihedad sidemed Häme-osakonna juuraklubiga, kes iga aasta aprillis külastab Tartut ja tutvub kohaliku tudengieluga. 
 
Sõprusleping korp! Sakalaga pärineb 1929. aasta sügisest. Häme-osakonna sõprusorganisatsioone leidub kolmes erinevas riigis, Eestis: korp! Sakala ja korp! Filiae Patriae (mõlemad Tartus), Rootsis: Upplands Nation (Uppsala) ja Lund Nation (Lund), Leedus: korp! Neo-Lithuania (Kaunas).

Loe veel:


 

Gästrike-Hälsinge nation

Gästrike-Hälsinge nation (GH) on üks 13-st üliõpilaste natsioonist Uppsala ülikooli juures. Vanimad Gästrike-Hälsinge nationi kohta käivad materjalid pärinevad 17. sajandist. 19. sajandil ühendati Rootis väiksemad organisatsioonid, nii juhtus ka Hälsinge ja Gästrikega, mis ühendati 1811. aastal Gästrike-Hälsinge nationiks. Organisatsiooni värvideks on punane, kollane ja must.
 
Tänapäeva Gästrike-Hälsinge nationil on umbes 2000 liiget üle kogu Rootsi, enamus liikmetest pärineb riigi põhjaosast, valdavalt Gästriklandist ja Hälsinglandist. Lisaks Uppsala ülikooli üliõpilastele on organisatsioon avatud ka Rootsi põllumajandusülikooli SLU üliõpilastele. Ühiselamu, raamatukogu, spordi- ja kultuuriringid ning erinevad stipendiumid on mõned märksõnad GH poolt tudengitele pakutavast.
 
Sõprusleping korp! Sakalaga pärineb 1939. aasta kevadest. Gästrike-Hälsinge Nationi sõprusorganisatsioone leidub kolmes riigis, Eestis: korp! Sakala ja korp! Filiae Patriae (mõlemad Tartus), Soomes: Satakuntalainen Osakunta (Helsingfors), Rootsis: Kristianstads nation (Lund), Gästrike Hälsinge Dala Nation, (Umeå)

Loe veel:Viimati uuendatud: 8.09.2010  

Vil! Friedrich Puksoo 125. sünniaastapäevale pühendatud ettekandepäev Tartu Ülikooli raamatukogus

Vil! Friedrich Puksoo 125. sünniaastapäevale pühendatud ettekandepäev Tartu Ülikooli raamatukogusTartu Ülikooli Raamatukogu kauaaegse direktori Friedrich Puksoo 125. sünniaastapäevale pühendatud ettekandepäev 23. jaanuaril 2015. a algusega kell 11 Tartu Ülikooli Raamatukogu konverentsisaalis (W. Struve 1) Friedrich Puksoo (aastani 1935 Puksov; 23. I 1890 Naha küla, Meeksi vald – 18. X 1969 Tallinn), raamatuteadlane ja bibliograaf cand. phil.

Loe edasi »

Järjepidevus. Tähtteoseid Tartu akadeemiliste üliõpilasorganisatsioonide kunstikogudest

Järjepidevus. Tähtteoseid Tartu akadeemiliste üliõpilasorganisatsioonide kunstikogudest18. novembril kell 17 avatakse Tartu Ülikooli kunstimuuseumis näitus „Järjepidevus. Tähtteoseid Tartu akadeemiliste üliõpilasorganisatsioonide kunstikogudest“. Näitus esitab valiku Tartus tegutsevatele üliõpilasseltsidele ja korporatsioonidele kuuluvatest maalidest, graafikast ja skulptuuridest ning on pühendatud emakeelse ülikooli 95. aastapäevale.

Loe edasi »

2014. aasta esseekonkursi võitjad

Korp! Sakala kuuenda abiturientidele suunatud esseekonkursi tulemused on selgunud! Teemal "Milleks meile puhas emakeel? Ükskõiksest suhtumisest igapäevasesse keelekasutusse" kirjutas 35 noort. Neist valis stipendiumifondi komisjon taas suurte raskustega välja esikolmiku: Esimene koht ja 600€ - Laura Evisalu (Tallinna 32. Keskkool, 12. klass, juhendaja Eha Aare).Loe esseed.

Loe edasi »

Vabadussõja-teemaline konverents ja Otto Michelmanni mälestustahvli avamine

Head akadeemilised sõbrad! Sel sügisel tähistab korporatsioon Sakala oma 105. aastapäeva.

Loe edasi »

Jalgpalliturniiri karikas taas kodus

Korp! Sakala meeskonnal õnnestus üle paar aasta võita taas akadeemiliste organisatsioonide jalgpalliturniir.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!