Sõprusorganisatsioonid

Hämäläis-Osakunta

Hämäläis-Osakunta (eesti k. Häme-osakond) asutati Helsingi Ülikooli juures aastal 1653. Kui alguses võeti vastu ainult Hämenmaalt pärit tudengeid, siis tänapäeval on Osakonna liikmeskond avatud kõikidele Helsingi Ülikooli üliõpilastele. Organisatsiooni värvideks on punane ja valge, vapiloomaks on ilves.
 
Häme-osakond on Helsingi suurim tudengiorganisatsioon oma liikmeskonna arvult, organisatsioonil on liikmeid umbes 1200. Häme-osakond toimib erinevalt kui Eesti korporatsioonid - liikmeskond on tunduvalt suurem ja vähem omavahel seotud, rohkem seotust liikmete vahel leidub erialastes- või huviklubides, näiteks tegutseb seal nii juuraklubi, loodusklubi kui ka veiniklubi. Korp! Sakalal on eelkõige tihedad sidemed Häme-osakonna juuraklubiga, kes iga aasta aprillis külastab Tartut ja tutvub kohaliku tudengieluga. 
 
Sõprusleping korp! Sakalaga pärineb 1929. aasta sügisest. Häme-osakonna sõprusorganisatsioone leidub kolmes erinevas riigis, Eestis: korp! Sakala ja korp! Filiae Patriae (mõlemad Tartus), Rootsis: Upplands Nation (Uppsala) ja Lund Nation (Lund), Leedus: korp! Neo-Lithuania (Kaunas).

Loe veel:


 

Gästrike-Hälsinge nation

Gästrike-Hälsinge nation (GH) on üks 13-st üliõpilaste natsioonist Uppsala ülikooli juures. Vanimad Gästrike-Hälsinge nationi kohta käivad materjalid pärinevad 17. sajandist. 19. sajandil ühendati Rootis väiksemad organisatsioonid, nii juhtus ka Hälsinge ja Gästrikega, mis ühendati 1811. aastal Gästrike-Hälsinge nationiks. Organisatsiooni värvideks on punane, kollane ja must.
 
Tänapäeva Gästrike-Hälsinge nationil on umbes 2000 liiget üle kogu Rootsi, enamus liikmetest pärineb riigi põhjaosast, valdavalt Gästriklandist ja Hälsinglandist. Lisaks Uppsala ülikooli üliõpilastele on organisatsioon avatud ka Rootsi põllumajandusülikooli SLU üliõpilastele. Ühiselamu, raamatukogu, spordi- ja kultuuriringid ning erinevad stipendiumid on mõned märksõnad GH poolt tudengitele pakutavast.
 
Sõprusleping korp! Sakalaga pärineb 1939. aasta kevadest. Gästrike-Hälsinge Nationi sõprusorganisatsioone leidub kolmes riigis, Eestis: korp! Sakala ja korp! Filiae Patriae (mõlemad Tartus), Soomes: Satakuntalainen Osakunta (Helsingfors), Rootsis: Kristianstads nation (Lund), Gästrike Hälsinge Dala Nation, (Umeå)

Loe veel:Viimati uuendatud: 8.09.2010  

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Korp! Sakala infoleht Facebookis

Korp! Sakala infoleht FacebookisKorporatsioon Sakala liikmete üks juba aastal 1908 paika pandud eesmärkidest on, "et ikka laialdasemad rahvahulgad haridusest osa saaksid ja nad ka sellejärele rohkem õigusi omaksid". Et laiad rahvahulgad meid ikka üles leiaksid, on korporatsioon Sakala kõigi nende inimeste jaoks oma konvendi sisse seadnud ka Facebooki. Kui otsid kõige värskemat infot korp! Sakala tegevuse kohta siis parim koht selleks on Korporatsioon Sakala infoleht Facebookis: https://www.

Loe edasi »

Raamatu "Valel poolel" esitlus

Raamatu "Valel poolel" esitluskorp! Sakala vil! Ain Merest (c 1938 I) on kirjutatud raamat "Valel poolel", mida tutvustatakse järgmisel esmaspäeval, teisel juunil Tartus, Lutsu raamatukogus. Räägitakse nii Ain Merest kui raamatu tegemisest.

Loe edasi »

Raamatu „Soome vallutamine 1808-1809“ esitlus

Head sõbrad! Olete oodatud REIN HELME 60. sünniaastale pühendatud mälestusüritusele – raamatu „Soome vallutamine 1808-1809“ esitlusele, mis toimub 16. aprillil kell 16 Tallinnas Roosikrantsi 3 korp! Sakala konvendihoones II korrusel.

Loe edasi »

Mälumäng 2014

Korp! Sakala Stipendiumifondil on hea meel välja kuulutada gümnasistide mälumäng.

Loe edasi »

2014 kevadsemestri külalisõhtud Tartus

Hea külaline, ootame Sind korp! Sakala Tartu konvendi külalisõhtutele 20. veebruaril, 27. veebruaril ja 11. aprillil kell 20.00 aadressile Veski 69. Selga pane tume ülikond, ette lips! 11. aprillil ootame aadeemilise maailma tavade ja kommetega tutvuma ka abituriente.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!