Uudised

Korp! Sakala esikoht EKL-i korvpalliturniiril

Korp! Sakala esikoht EKL-i korvpalliturniiril

14. aprillil toimus Rapla Sadolini Spordikeskuses Eesti Korporatsioonide Liidu korvpalliturniir, kus osales viis meeskonda. Kõik meeskonnad paigutati ühte alagruppi, mille kaks paremat kohtusid finaalis ja järgnevad kaks selgitasid kolmanda koha saatuse.

Alagrupiturniiril näitas väga head mängu korp! Sakala I meeskond, kelle tugevuseks oli ühtne ja tugev kaitsemäng. Alagrupi esikohamängus jäädi küll 12:5 kaotusseisu, kuid lasi pärast seda vastastel visata vaid 3 punkti  ja mäng võideti lõpuks kindlalt 23:15.

Kõik, kes ootasid pärast tuliseid alagrupimänge põnevat finaali, pidid pettuma, sest korp! Sakala I meeskond asus finaalmängus korp! Leola ees kohe juhtima ja kasvatas seda iga minutiga. Lõpuks olid võidunumbriteks 30:16. Kolmanda koha mängus oli korp! Sakala II meeskond parem korp! Fraternitas Estica meeskonnast.


 

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Liitu korp! Sakalaga!

Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2019

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!