Kaugpurjetajate klubi

Korp! Sakala Kaugpurjetajate Klubi koondab endas kõiki korp! Sakala liikmeid, kel armastus mere ja purjetamise vastu. Klubi deviisiks on "Ümber palli!" ja see hüüdlause on varem või hiljem mõeldud täitumiseks. Igal navigatsiooni hooajal võtab korp! Sakala kaugpurjetajate Klubi ette mõne lühema või pikema retke sise- või rahvusvahelistes vetes.

2010. aasta klubi tegevuse naelaks kujunes Eesti põhjaranniku avastamine, mille käigus külastati unikaalse tuletorniga Keri saart ja Eesti põhjapoolseimat punkti, Vaindloo saart. Pikemalt peatuti Käsmu kaptenikülas, Naissaarel, Aegnal, Pranglil ja teistel omanäolistel väikesaartel. Varasematel aastatel on klubi lemmikuks olnud Soome rannik oma tuhande saaarega. Omal käel on klubi liikmed vallutanud sadamaid Kariibi merel ja Vahemerel.

Iga mereretke lahutamatuks osaks on loomulikult laul, saun ja meremeeste naljalood. Klubi tegutseb kahes strateegilise tähtsusega merelinnas, Tallinnas ja Tartus. Tallinnas on klubi käsutuses kahemastiline kahvelkuunar Michelle, mis viimased kümmekond aastat merd kündnud kapten Marko Matvere juhtimise all. 

Klubi Emajõe lipulaevaks on 2010. aasta kauneima puitlaeva nimetuse pälvinud jõelaev Paul.

Michelle

Seilates Eesti põhjarannikul

Sakala Kaugpurjetajate Klubi asutamiselViimati uuendatud: 8.09.2010  

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Liitu korp! Sakalaga!

Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2019

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!