Sakala Kaitseliidus

Vennaskonnana on korp! Sakala alati seisnud Eesti heaolu eest ja pole paljuks pidanud seda ka vajadusel relvaga tegemast. Seda, millise organisatsiooniga on õigupoolest tegu, näitab kõige ilmekamalt korp! Sakala astumine in corpore Eesti Vabadussõtta.

Sellest ajast saadik on Sakala tuntud kui üliõpilasorganisatsioon, mille ridades on palju mehi, kelle jaoks Eesti riigikaitse kutsumuseks on. Kuid lisaks neile on ka palju sakalanusi, kes reserväelastena oma töö kõrvalt Eesti riigikaitset arendavad.

Kõige otsesemalt hoiab tänapäeval Vabadussõja-aegset vaimu ülal Korp! Sakala Kaitseliidu rühm. Selle eesmärgiks on tõsta sakalanuste kaitsetahet ja arendada taktikalisi oskusi, sest ainult tahtest ei pruugi õigel hetkel piisata.

Kaitseliit loodi territoriaalkaitse üksusena, mis tähendab seda, et ühe küla mehed võitlevad samas üksuses. See printsiip rakendub ka korp! Sakala puhul ja nii on sakalanustel võimalus olla kaasvõitlejateks Kaitseliidu õppustel.

img_8318.jpg img_8320.jpg img_8402.jpg img_8405.jpg img_8407.jpg

Kaitseliidu Tartu Maleva Akadeemilise malevkonna juures tegutsev Korp! Sakala üksus saab kokku suuremateks õppusteks ca üks kord kuus. Üksusega korraldame õppepäevi ise ja osaleme ka Maleva poolt korraldatud väljaõppel. Huvitavaks vahepalaks taktikalistele õppustele on kujunenud ka sõjalise suunitlusega ettekande õhtud, kus tuntud sõjafilmid pädevate komentaaride valguses loovad selgema pildi kujutatud relvakonfliktidest.

Kuidas liituda?

Korp! Sakala üksusega liitumiseks pead sa olema Korporatsioon Sakala liige. Kui sul on tekinud huvi liitumiseks, siis võta ühendust n-srs b!vil! Kristjan Järvaniga, kristjan.jarvan@kaitseliit.ee

Seotud viited

Sakala üksus õppusel

img_8414.jpg img_8511.jpg img_8516.jpg

Viimati uuendatud: 20.02.2012  

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Liitu korp! Sakalaga!

Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2019

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!