Sakala alpiklubi


Korporatsioon Sakala Alpiklubisse on koondunud sakalanused, kellele on meelt mööda maailma katuseid mööda kolamine mägimatka vormis. Senised retked on viinud meid Kaukasusse, Alpidesse ja Himaalajasse, lisaks vahelepõigetena Püreneede ja Šoti mägede sondeerimised. 

Sageli küsitakse, no mille pärast te sinna ronite? Hõre õhk ja peavalud, raske kandam, hingata on raske, pesta ei saa, liiga palav, liiga külm, võib libiseda ja kukkuda, saada kiviga pihta, jääda elu lõpuni laviini sisse, sokid haisevad, internetti ei ole, mobiil ei levi, kodused muretsevad, no milleks? Siis me vastame, et noh, ei tea, niisama, äge või nii, eks igaühel ole omad põhjused, et ei pea tulema kui ei taha. Ent siiski, mäed ja loodus ise ei kipu kord sinna sattunuid oma lummusest kergelt vabaks andma. Meie arvates on see suurepärane puhkus, kus saab end igapäeva argielust pea täielikult välja lülitada.Vabas õhus eesmärgipäraselt kulgemine pakub head lõõgastust ning vahel võib juhtuda, et saab pisikese adrekalaksu. Lisaks mägedele ja sinna juurde käivale kihvtile loodusele on alati kavas ka kultuuri- ja kulinaariaprogramm koos õlle, vaatamisväärsuste, suupistete ja muu sinna juurde kuuluvaga heas seltskonnas. 

Himaalaja, Nepaal. Gokyo Ri (5357 m) tipus 2010 a. aprillis.

Alpiklubi edukuse põhjusena võib nimetada entusiastliku tuumiku olemasolu, ent samuti ei saa mööda vaadata meie oma vilistlasest, lumeleopardi tiitliga alpinistist Kalev Murust alias Muchist, kes on meestele algteadmisi jaganud ja keerulisematel ekspeditsioonidel kaasas käinud.

Alpiklubi retked

Eredamad hetked

Kaukasus, Gumatchi (3810). Alpiklubi esimene tipp aastal 2002, eelsoojendus Elbrusele tõusuks.

Elbruse baaslaager, 4200m Prijuti juures. Muu hulgas peeti seal maailma kõrgeim ofitsiaalistumine.

Mont Blanc, 2003.

Mont Blanc, 2003.

Mont Blanc, 2004. Helikopteriõnnetuse päästetöödel.
Loe veel: Eestlased päästsid Alpides kopteriõnnetuse ohvreid, SL Õhtuleht, 15.07.2004

Mont Blanc, 2004.

Mont Blanc, 2004.

Mont Blanc, 2004.

Mont Blanc, 2004. Tipus (4810 m)

Šoti mägimatk, 2006.

Šoti mägimatk, 2006.

Nepaal, 2007. Mera peak.

Nepaal, 2007. Mera peak.

Nepaal, 2007. Mera peak.

Šveitsi alpid, 2008. Bishornilt (4153m) laskumine.

Šveitsi alpid, 2008. Castori tipuhari.

Alpiklubi suusamatk Meerapalu - Ahunapalu. 2010

Alpiklubi suusamatk Meerapalu - Ahunapalu. 2010

Nepaal, 2010

Nepaal, 2010. Parchamo tõus, 6050m

Retked kaardilViimati uuendatud: 7.09.2010  

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Liitu korp! Sakalaga!

Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2019

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!