Maalikonkurss

Korp! Sakala stipendiumifond otsustas 2009 aastal seoses Sakala sajanda juubeliga esmakordselt kõrvuti tavaks saanud esseekonkursiga korraldada ka maalikonkursi. Maalikonkurss oli suunatud vaid Tartu Kõrgema Kunstikooli maalingute osakonna üliõpilastele ja selle eesmärgiks oli leida Sakala konvendihoonest esinduslik õlimaal.
 
Korp! Sakala konvendihoone valmis 1911ndal aastal Soome rahvusarhitekt Armas Eliel Lindgreni ning Wivi Lönni ühisprojekti järgi ja oli muuhulgas nõukogude okupatsiooni ajal aastaid koduks ka Tartu Kunstikoolile. Korp! Sakala konvendihoone ajaloo kohta saab lähemalt lugeda siit.
 
Maalikonnkurssile laekus kokku 16 tööd. Üldpilt oli põnev, sest osavõtnud tudengid paistsid silma oma erineva lähenemise ja tehnika poolest. Konkursile laekunud tööde hindamiseks ja eksponeerimiseks korraldati näitus moe- ja vabaajakeskuses "TASKU". Konkursi töid hindas komisjon, mille liikmeiks oli lisaks kolmele sakalanusele ka Kõrgema Kunstikooli maalingute osakonna staažikad õppejõud Heli Tuksam, Valentin Vaher ja Helle-Reet Paris.
 
Peale keerukat otsustamisprotsessi kuulutas žürii konkursi võitjks Jane Lappo töö ning teda premeeriti  summas 15000 krooni. Žürii märkis veel 3000 kroonise ergutuspreemiaga ära kolm tööd, mille autoreiks olid Laura Müürsepp, Alar Tuul ja Tanel Tolsting. Lisaks pakkus Sakala Stipendiumifond kõigile konkursist osavõtnuile välja võimaluse oma töö Sakalale müüa. Seda võimalust kasutasid üheksa üliõpilast ja nii sai korp! Sakala kokku 13 õlimaali omanikuks.
 
Võidutöö leidis oma koha Sakala konvendihoone esimesel korrusel, vil! Silbermanni nimelise toa seinal.
1. koht, autor Jane Lappo.jpg Alar Tuul, ergutuspreemia.jpg Kait Kipper.jpg Katre Salu.jpg Laura Müürsepp, ergutuspreemia.jpg Laura Vähi.jpg Liis Tamm.jpg Liisa Kivimäe.jpg Liisi Tani.jpg Maaria Treima.jpg Maria Kondimäe.jpg Nele Moor.jpg Paavo Käämbre.jpg Paul Kormasov.jpg Tanel Tolsting, ergutuspreemia.jpg

Viimati uuendatud: 22.09.2010  

Kui soovid Sakalast rohkem teada või liituda, siis tule külalisõhtutele. Jälgi sündmusi meie Facebooki lehel.

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest

Ajaloolised kokkuvõtted korp! Sakala Tartu ja Tallinna konvendihoonetest1910. aastal laskis korporatsioon Sakala endale Tartusse Veski tänavale ehitada konvendihoone. Kolmekordse juugendstiilis kivimaja projekteerisid tuntud Soome arhitektid Armas Lindgren ja Wivi Lönn.

Loe edasi »

Kogume pärandit!

Kogume pärandit!Kas mõni sinu lähedastest või sugulastest kuulus aastatel 1908-1940 Eestis või hiljem paguluses korporatsioon Sakala liikmeskonda? Soovime oma arhiivi täiendada korporatsiooni tegevuse ja liikmetega seotud fotode, esemete ja dokumentidega. Samuti pakuvad huvi mälestused ja muu korporatsioon Sakala liikmete või tegevusega seotud info.

Loe edasi »

Liitu korp! Sakalaga!

Liitu korp! Sakalaga!Meestudeng, tule ja tutvu Sakala vennaskonnaga!  Üliõpilaskorporatsioon Sakala on akadeemiline meesorganisatsioon, mis aitab Sul tudengielust maksimumi võtta ja loob tugeva sotsiaalse võrgustiku kogu eluks. Korp! Sakalas seisab Sinu selja taga sajandijagu väärikaid eestimeelseid mehi, kes on kindlustanud Eesti omariiklust ja toetanud üksteist vankumatult ka kõige keerulisematel aegadel.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2019

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab 2019 aasta kevadel juba kuuendat aastat järjest välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Norrasse.

Loe edasi »

Gümnasistide mälumäng 2018

Korp! Sakala Stipendiumifond kuulutab juba viiendat aastat välja gümnasistide mälumängu, mille seekordne peaauhind on nädalane reis Türki.

Loe edasi »

2018 kevadsemestri külalisõhtud

Meestudeng, liitu Sakala vennaskonnaga! Sinu tänased valikud on homse päeva vundamendiks.

Loe edasi »

Rendi ruumid oma tähtsündmuseks
korp! Sakala majas Tallinnas või Tartus!